Boşanma Avukatları İl ve İlçelere Göre Boşanma

Ankara Boşanma Avukatı Tavsiyeleri

Written by bosanmaavutakim

Ankara boşanma avukatı bulmak için bu yazımızı detaylı şekilde okumanızı tavsiye ediyorum. Ülkemizin başkenti olan ayrıca nüfus olarak en büyük 2. İlimiz Ankara ‘da iyi bir boşanma avukatı bulmak zor olsa gerek.

Evlilik bir erkek ve kadının bir araya gelmeleridir ve yaşamın akışı içinde en normal durumlardan birisidir. Bu nedenle hiç kimse boşanmak için evlenmez. Ama boşanmak da evlilik sonrası olasıklıklardan birisidir ve her yıl pek çok çift boşanma davalarıyla karşı karşıya kalmaktadır.

Boşanma davaları bazı sebeplere dayandırılarak karara bağlanır. Bu sebepler ise Türk Medeni Kanunu’nda belirtilmiştir. Bunlar dışında herhangi bir gerekçeye çiftler boşanamaz. Gerçi günümüzde kanunda yazmayan Pubg gibi online oyunların etkisi ile boşanmalarda gerçekleştiğini gördük. Yasada belirtilen boşanma gerekçeleri çeşitli maddeler halinde sıralanmıştır. Bunlar akıl, zina, hayata kastetme gibi farklılıklar taşısa da ortak yanları kişisel haklara ve aile birliğine, aile bütünlüğüne zarar verme durumudur. İşte bu sebeplerden herhangi biri varsa Ankarada boşanma avukatı tutup anlaşmalı veya çekişmeli dava açabilirsiniz. bosanmaavukatim.net olarak arkanızdayız.

Eşler tarafından boşanmaya sebep gösterilen eylemler yargı makamlarınca yasalarla ilişkilendirilir. Kapsamı geniş olduğu için de çoğunlukla boşanma avukatı ile dava adımları yürütülür. Türkiye’nin en kalabalık 2. Şehri Ankara’da ise insan sayısının fazlalığı nedeniyle en çok görülen davalar arasında yer alır. Ankara boşanma avukatı konusunda en uygun seçimi yapmanız bu yüzden son derece önemlidir.

Ankara Boşanma Avukatı Nasıl Bulunur?

Boşanma avukatı bulmak için herhangi bir kayıt ya da liste yoktur. Yasa gereği avukatlar meslekleriyle alakalı reklam yapamazlar. Kendilerini en iyi gibi sıfatlarla tanımlamaları etik de değildir. Dolayısıyla avukat bulmak için herhangi bir usul bulunmaz. Çoğu kişi çevreye, eşe dosta veya arkadaşlarına sorarak boşanma avukatını bulur. Ankara boşanma avukatı bulurken dikkat etmeniz gereken bazı kıstaslar hakkında bilgiler verelim.

Ankara Avukat sorgulama için kayıtlı olduğu barodan sorgulama yapabilirsiniz.
Ankara Barosu Avukat sorgulama: http://www.ankarabarosu.org.tr/BaroLevha.aspx

Ankara Barosu’na kayıtlı avukat sayısı 2020 yılı itibariyle 19.910 kişidir. Bu kadar avukat içerisinden sizi anlayabilecek ve sizin davanıza uygun olan tecrübeli bir avukatı bulmak zor olacaktır.

Ankara Boşanma Avukatı Ücretleri

Boşanma avukatı ücretleri sizinle avukatınız arasındadır. Barolar belli bir minimum ve maksimum ücreti her yıl belirlerler. Avukatınızla yapacağınız anlaşma güncel tarife dikkate alınarak gerçekleştirilir ve miktar, detaylar sizin aranızdadır.

Genel itibariyle Ankara boşanma avukatı en çok rağbetin olduğu alan olduğu için, seçim yapmadan önce titiz davranmak gerekir. Avukatın deneyimi, tecrübesi ve dava detayları gibi etkenler de ücret belirlemede etkili olur. Ancak hak kaybı yaşamamak için öncelikli düşünülmesi gereken ücret olmamalıdır.

Ankara Boşanma Ücretleri
Ankara Boşanma Ücretleri

Barolar Birliğinin belirlediği fiyat tarifesine göre Ankara Boşanma Avukatı Ücreti 2021 olarak 3 farklı gruba ayırmış.

  • Ankara anlaşmalı boşanma ücreti: 9.750 TL
  • Ankara çekişmeli boşanma ücreti: 15.300 TL
  • Ankara çekişmeli ve maddi, manevi tazminat boşanma ücreti: 15.300 TL ve dava değerinin %15 ‘i.
  • Ankara nafaka dava ücretleri: 6.250 TL ve dava değerinin %15 ‘i

Bu fiyatlar en az olarak belirlenmiştir. Yani avukatlar daha fazla ücret isteyebilirler. Şunuda eklemek istiyorum Ankara avukatlık ücretleri, İstanbul avukatlık ücretlerinden daha yüksek.

Ücretsiz boşanma davası nasıl açılır: https://www.bosanmaavukatim.net/bosanma-davasi-nasil-acilir.html

About the author

bosanmaavutakim

Leave a Comment